piątek, 16 marca 2012

Dr Pierre Dukan "Mężczyźni wolą krągłości"


Czy mężczyźni wolą krągłości? Zdecydowanie, od zarania dziejów odpowiedź jest taka sama... Tak! Kobiece kształty przyciągają wzrok, a zaokrąglone biodra i ładny pełny biust to jest to co stymuluje płeć przeciwną i odróżnia nas kobiety od mężczyzn. Dr Pierre Dukan, autor znanej prawdopodobnie niemal wszystkim diety proteinowej i miłośnik kobiecych krągłości z pomocą swej najnowszej książki występuje w obronie tych niewątpliwych symboli kobiecości, które współczesna cywilizacja skutecznie próbuje unicestwić.
"Książce tej przyświeca jeden jedyny cel: zrehabilitować krągłości, przywrócić im centralne miejsce w kobiecym wizerunku. One przemawiają do każdego mężczyzny, więc pogódźmy się z tym i nie kpijmy już z Natury, która stara się jak najsilniej związać dwoje ludzi."

Autor udowadnia w książce coś co wydaje się oczywiste... Dlaczego więc kobieta dąży do unicestwienia tego co od wieków jest jej naturalnym atutem? Dlaczego szerokie, krągłe biodra są passe, skoro powinny być kwintesencją kobiecości? Dlaczego lansuje się modę na szczupłe, chłopięce, prostokątne sylwetki z wystającymi kośćmi? To tylko niektóre z pytań, na które w przystępny sposób odpowiada światowej sławy lekarz.

I niech Was nie zmyli nazwisko dietetyka. Nie o diecie jest ta książka. Nie dowiecie się z niej jak osiągnąć idealną sylwetkę, ale jedynie jak na powrót uczynić atutem to, czym obdarzyła nas natura i czym odróżnia nas od naszych partnerów.
"Krągłość i kształtność , dyskredytowane we współczesnej cywilizacji, są moim zdaniem najbardziej wyrazistymi i najlepiej definiującymi różnice płciowe cechami kobiety."
Sięgnęłam po lekturę, ponieważ przyciągnęło mnie nazwisko autora i tytuł. I ze zdziwieniem, po kilkunastu stronach, stwierdziłam, że nie potrafię się od niej oderwać. Od dawna znam wartość swoich krągłości i nie trzeba mnie przekonywać do tego, że są niewątpliwym atutem, a nie powodem do wstydu, czy kompleksów. Czytając więc kolejne strony, na których autor przytacza liczne przykłady z życia seksualnego zwierząt, czy też popiera swoje wywody latami doświadczeń lekarza mającego kontakt z pacjentkami niezadowolonymi ze swoich kształtów, zastanawiam się do czego dążymy i czy wizja unicestwienia kobiecości serwowana przez Dukana urzeczywistni się? Smutny jest więc wniosek po lekturze... Próbujemy oszukać naturę, która od zawsze obdarza nas atutami, które w dzisiejszym konsumpcyjnym i sfeminizowanym świecie wpędzają kobiety w kompleksy, a mężczyzn w nerwicę...

"Mężczyźni wolą krągłości" to ciekawa lektura, która z pewnością poprawi humor i doda wiary wielu kobietom niezadowolonym ze swoich krągłości.
Oby zdrowy rozsądek, wygrał ze stadnym pędem za aktualnymi (niezdrowymi) trendami!
Polecam i wielkie brawa dla Pierra Dukana!


7 komentarzy:

 1. Mnie tylko bawi jedna rzecz - facet najpierw wydaje serię książek o odchudzaniu, a potem nagle mówi, że kobiece krągłości sa fajne.

  Chyba, że książki z dietą kieruje do osób z nadwagą, a pozostałe kobiety zachęca do dbania o siebie i pokochania ciała - wtedy by się to zgadzało ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dukan podkreśla, że krągłość a nadwaga to dwie zasadniczo różne sprawy. Krągłości są czymś naturalnym u kobiety, z kolei otyłość to problem i choroba z którą trzeba walczyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. No właśnie wszystko zależy od tego co dla kogo oznaczają "krągłości":) Dla niektórych to szczupła kobieta z ładną pupą, płaskim brzuchem i wydatnym biustem i długimi nogami, a dla puszystych właśnie owa "puszystość".

  OdpowiedzUsuń
 4. Mężczyźni może i wolą ale media kreują wizerunek chudej kobiety, i maja znacznie większą siłę przebicia !

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie, szczerze mówiąc, tylko dobijają takie książki. Bo wydaje się, że każda dziewczyna ma ładny biust i spodnie u każdej mają się na czym trzymać, a reszta tylko zwalcza dodatkowe kilogramy. A co z tymi, które mają zwyczajnie taką chłopięcą sylwetkę albo nie potrafią przytyć? Smutne, bo coraz więcej ludzi atakuje takie dziewczyny.
  A teraz tak o recenzji: jest napisana bardzo ciekawie, wszystko co najważniejsze ujęte w przystępny sposób. Podoba mi się Twój styl pisania, jest lekki, niewymuszony, do czego sama dążę, bo ja się za bardzo staram i wychodzi drewno. Bywa. Postaram się poszperać na blogu, może jeszcze coś mnie zaciekawi.
  Pozdrawiam serdecznie, Herma:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeba rozróżnić grube a kobiece u nas trudno się to oddziela. Kobieta szczupła może też mieć krągłości, piersi, talia, biodra. Ja bym chciała mieć szersze biodra, trochę większe piersi. Ale ejstem chuda i nic na to nie poradze i dobrze mi jest tak jak jest

  OdpowiedzUsuń
 7. wole byc chuda niz otyła.Na golasa sie nie lata a ciuszki lepiej na szczuplych leza,zdrowsi sa i kondycja lepsza.Ja niestety walcze z tymi nadmiernymi kilogramami ale z wiekiem walka słabnie:(((

  OdpowiedzUsuń

Baner