sobota, 16 kwietnia 2011

Z okazji Tygodnia Książki spotkania...

Empik z okazji Światowego Tygodnia Książki zorganizował wiele spotkań z autorami.
W dniu dzisiejszym uczestniczyłam w dwóch:

1. Pan Andrzej Ziemiański, autor m.in. trzech tomów Achaji, okazał się niezwykle pogodnym człowiekiem z dużym poczuciem humoru. Jak sam mówi za pisarza się nie uważa (więc skąd tyle książek na koncie? :P)... pisze z potrzeby, dla zabawy, a każda sprzedana książka to nagroda od losu.
Na spotkanie przyszłam dla towarzystwa, z zamiarem posłuchania co autor ma do powiedzenia i spodobało mi się na tyle, że stałam się bogatsza o pierwszy tom Achaji (tu muszę podziękować pewnej osobie).
2. Mieczysław Bieniek, zamieszkały w Katowicach były górnik, pewnego dnia wyszedł z domu i udał się do... Dalajlamy.
Spotkanie trwało prawie dwie godziny, a Pan Mietek opowiadał i opowiadał i opowiadał i pewnie dalej by opowiadał gdyby nie ograniczenie czasowe. A mówił o rzeczach ciekawych i zabawnych, których naprawdę z przyjemnością się słuchało.
Zdjęć niestety nie posiadam, gdyż aparat odjechał wraz ze szwagrem do domu... więc tylko okładka książki.Odsyłam do strony empiku, gdzie znajdują się informacje dotyczące wszystkich spotkań. Klikając TUTAJ znajdziecie listę z empika katowickiego, a TUTAJ we wszystkich miastach.


A na koniec mała prośba... zagłosujcie na przedszkole nr 10, grupę Kaczuszki. Wystarczy kliknąć TUTAJ aby oddać głos. Dziękuję :)

5 komentarzy:

 1. Spotkania kocham, co zresztą widać na moim blogu. Niestety mieszkam na prowincji i chociaż empik jest - spotkań zero. Zazdroszczę.
  I widzę, że startujemy, a właściwie finiszujemy w tym samym konkursie! Ja nie namawiam na głosowanie, bo wolę siedzieć w domu i czytać niż jechać na zieloną szkołę. Ale trzymam kciuki za Was.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam wszystkie trzy tomy Achaji. Pierwszy tom świetny, dalej trochę gorzej... Dużo było osób?

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurczę, ale u Was dużo tych spotkań, a u nas, we Wrocławiu, taka miernota ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. byłam wtedy w empiku:) że też cię nie zauważyłam

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję, że za jakieś 3 lata jak przeprowadzimy się z moją połówką tam gdzie planujemy to i ja na takie spotkania będę uczęszczać, bo zazdroszczę Ci ich ogromnie :)

  Niestety, nie zdążyłam zagłosować na Kaczuszki :(

  OdpowiedzUsuń

Baner