poniedziałek, 24 listopada 2014

Targi książki w Katowicach

Jak co roku nie wiem co napisać... W poprzednich latach byłam bardziej na chodzie, więcej czasu mogłam spędzić na hali, nawet w jakimś stopniu się udzielać. W tym przyjechałam do Spodka tylko na chwilę, głównie żeby spotkać innych blogerów. Na szczęście dla mojego ciążowego stanu, do obejścia było naprawdę niewiele, mam wrażenie że mniej niż w poprzednich latach. Królowała jak zwykle propozycja dla dzieci i też wielu rodziców z dzieciakami na targi przybyło. Wśród "dorosłych" wydawnictw wypatrzyłam Naszą Księgarnię, Agorę, Sonię Dragę i... tyle (nie liczę pomniejszych i lokalnych wydawców) :) Chyba najbardziej widocznym i prężnie działającym stoiskiem jak co roku były Granice.pl. Chwała im za to! :)

Z pewnością zadziwić mogło stoisko ze sprzętem i odzieżą narciarską... (?!) Tak sobie myślę, że z takiej deski snowboardowej można by zrobić całkiem oryginalną półkę na książki!

Co jeszcze? Kilka stoisk z bibelotami, miejsce dla dzieci, miejsce gdzie można było napić się kawy... I chyba tyle.

Wyjątkowo nic nie kupiłam, za to przywiozłam dwie książki na wymianę. I to uważam za świetną inicjatywę, która chyba przyciągnęła wielu zainteresowanych. Za rok pewnie znowu skorzystam.

Najmilszym punktem imprezy, jak zawsze okazało się spotkanie z innymi nawiedzonymi blogerami. I właśnie dla tego spotkania warto było zjawić się w Katowicach.

Targi jak co roku... Zupełnie niewidoczne w Katowicach i miastach ościennych. Prawdopodobnie gdybym mieszkała dalej i nie miała w perspektywie spotkania blogerów, nic nie skusiłoby mnie do ich odwiedzenia. A szkoda...
I na koniec zdjęcia "ukradzione", ze spotkania blogerów, autorstwa Marty i Sardegny :)I na koniec to co przywiozłam do domu, czyli efekt wymiany :)

9 komentarzy:

 1. Naprawdę słabo widoczne i zupełnie nie nagłośnione. Mieszkam zaraz obok Katowic, w samym ich centrum jestem prawie że codziennie i pojęcia nie miałam o targach. Plakaty wisiały pewnie tuż przy spodku.

  OdpowiedzUsuń
 2. No było rzeczywiście tak sobie... Trudno. 6 książek więcej to zawsze coś :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale na zdjęciach to jak na targach w Krakowie. Ale fama głosi, że na kredowym, to i Bytom ładny :)
  Pozdrawiam ślicznie - fajnie było :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Swego czasu pasjami co rok chodziłam na targi książki w Warszawie i bardzo sobie ten czas chwalę:).

  OdpowiedzUsuń
 5. Uuuu.... widzę dużo reportaży Czarnego na ostatnim zdjęciu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie,że udało Ci się dotrzeć, choćby na chwilę. Pamiętam czasy, gdy na scenie prowadziłaś rozmowy :)
  Pozdrowienia dla Róży!

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam się zabrać z Jankiem, ale tydzień wcześniej spłukałam się na Wizjach Natury i z wyjazdu nic nie wyszło. W sobotę miałam też urządzać urodziny... też nici. Teraz żałuję, mogłam się zapożyczyć i przyjechać, a tak to spędziłam nijaki i w zasadzie smutny dzień. Może za rok nadrobię :) Pewnie wpadniesz z Różą (pisałam, że piękne imię? Z "Cudzoziemką" mi się kojarzy :))?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja niestety brałam udział tylko w Targach w Sopocie, które są namiastką tych krakowskich, warszawskich, czy nawet, z tego co widzę, katowickich. Być może za rok na którymś z tych się pojawię, spełnienie marzeń!
  Pozdrawiam, Shelf-of-books :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja właśnie mam zamiar w tym roku spełnić swoje marzenie i pojechać na targi książki do wawy albo krakowa. :)
  http://cynamonowa-iv.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Baner