czwartek, 11 października 2012

Konkurs! "Szopka" Zośki Papużanki do zgarnięcia!


Dzięki uprzejmości Świata Książki, mogę się z wami podzielić egzemplarzem książki "Szopka" Zośki Papużanki. Debiut krakowskiej autorki zbiera na razie same pozytywne recenzje, więc chyba warto zapoznać się z tym tekstem!

"Debiut autorki obdarzonej doskonałym słuchem językowym, wyrazistym stylem i znakomitym warsztatem pisarskim. Kolejny – po sztuce Zapolskiej i powieści Kuczoka – sugestywny portret polskiej rodziny: nie patologicznej, nie kołtuńskiej, ale nadal strasznej, zakłamanej i zimnej, w której małżeństwo to więzienie o zaostrzonym rygorze, a dom rodzinny to codzienny teatr absurdu, modłów, wrzasków i kotletów schabowych. Mocna proza – jak uderzenie pięścią."

Zasady:
1. Jeżeli chcesz przygarnąć książkę, zostaw informację w komentarzu i w kilku słowach uzasadnij dlaczego Ty powinieneś/aś otrzymać "Szopkę".
2. Jeżeli jesteś osobą anonimową, zostaw swój adres e-mail i podpisz się imieniem.
3. Zgłaszać się można w terminie od 11.10 (czwartek) do 15.10 (poniedziałek)
4. Losowanie będzie zorganizowane po 15.10.

22 komentarze:

 1. Zglaszam sie do przygarniecia egzemplarza. Zaintrygowalo mnie zdanie "Mocna proza – jak uderzenie pięścią". Chce na wlasnej skorze przekonac sie, jak mocne bedzie to uderzenie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałabym, żeby "Szopka" trafiła do mnie bo ostatnio niezwykle często sięgam po polską literaturę. Tę książkę wypatrzyłam w zapowiedziach Wydawcy i bardzo zaciekawiła mnie jej treść. Lubię realne historie z życia wzięte.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię mocne książki, ta, taka się wydaje, przynajmniej z opisu. Chciałabym przeczytać o czymś, co nie będzie lukrowym obrazem kolejnej rodziny - bo niestety takich coraz mniej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się. Chciałąbym otrzymac tę ksiązkę,żeby się przekonać,jak wyglada świat wykreowany przez autorkę,co mnie w nim zaskoczy, a co sprawi, że strace nadzieję na lepsze jutro.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się :) Chciałabym przeczytać książkę, bo lubię być na bieżąco z publikacjami wydawanymi w Polsce, zwłaszcza jeśli są polskich autorów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też się zgłaszam :-) Starałam się słuchać powieści w radiowej Trójce, ale niestety nie zawsze mogę o tej godzinie włączyć stację. Początek mnie zainteresował, teraz już nie za bardzo mogę się połapać w akcji. I właśnie dlatego chciałabym bardzo przeczytać książkę :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. I ja się zgłaszam :) z chęcią przeczytam bo lubię prozę polską, ostatnio prawie nic innego nie czytam. A jak przeczytam przekażę dalej w świat :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama się nie zgłoszę, ale życzę powodzenia wszystkim tym, którzy przystąpią do Twojego konkursu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chciałabym, aby "Szopka" trafiła właśnie do mnie, ponieważ uwielbiam takie książki - mocne, poruszające, wyraziste, a czasami nawet surowe. Bardzo spodobało mi się porównanie do prozy Wojciecha Kuczoka - czytałam jego "Gnój" i naprawdę ta książka wstrząsnęła mną, więc jeśli "Szopka" jest choć w pewnym stopniu tak dobra, to już serce mi się rwie na myśl, że ta powieść mogłaby wpaść mi w ręce.
  Poza tym studiuję pedagogikę i moje zainteresowania kręcą się wokół życia rodzinnego, szczególnie tego patologicznego i dysfunkcyjnego. Co prawda, według opisu "Szopka" nie przedstawia rodziny patologicznej, ale też nie do końca poprawnie funkcjonującej, bo nadmierny rygor i wrzaski to niezbyt dobre cechy normalnej, zdrowej rodziny.
  Bardzo, bardzo chciałabym, aby "Szopka" znalazła się na mojej domowej półeczce. Oczywiście po tym, jak tylko ją przeczytam! :)
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałbym otrzymać tę pozycję, to wtedy miałbym prezent dla siostry mieszkającej poza Polską, gdyż ona uwielbia literaturę polskich autorów.
  Szymek
  ophetveld@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. "Szopka" chodzi za mną i woła "przeczytaj mnie" od jakiegoś czasu.
  Parę miesięcy temu znalazłam w świeżo zakupionym "Agencie" ulotkę reklamującą znaną i bliską mi serię "Nowa proza polska" wydawaną przez Świat Książki. Moją uwagę zwróciła zapowiedź premiery na październik - szara okładka z bardzo ciekawą kobiecą twarzą, to była właśnie "Szopka" (widocznie dokonano zmiany szaty graficznej),krótka notka z rekomendacją L. Bugajskiego zachęciła mnie i zaintrygowała.
  Niedawno miałam okazję wysłuchać pierwszego odcinka powieści w radiowej Trójce i choć nie udaje mi się śledzić kolejnych, to pierwsze wrażenia mam jak najlepsze. Świetnie brzmiąca proza!
  Czytając opinię na jednym z blogów, dowiedziałam się, że autorka posługuje się stylem gombrowiczowskim - a to jest to, co tygrysy lubią najbardziej!
  W swoich czytelniczych wyborach często sięgam po współczesną literaturę polską, zwłaszcza niekonwencjonalną, igrającą z formą, żonglującą stylem i mocno osadzoną w narracji.
  Wręcz marzę o "Szopce".
  A tak abstrahując od książki... Wczoraj moje dziecię zaczęło mówić "papuga". Papuga- Papużanka, nomen omen ;-)

  Pozdrawiam,
  agn.grabowska@autograf.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Dlaczego książka recenzjami miałaby trafić do mnie...bo spotkałam się z wieloma ciekawymi recenzjami barwnie i ciekawie opisującymi książkę,byłaby idealnym umilaczem słotnych jesiennych dni i miłą niespodzianką dla początkującej blogerki;-)Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. I ja się zgłaszam. Chciałabym ją przeczytać własnie dlatego, że rzadko czytam polską literaturę. I chętnie, po przeczytaniu, przekażę ją na akcję Włóczykijka.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się. Lubię czytać książki napisane przez osoby debiutujące w roli pisarza, bo nigdy nie wiem co mnie czeka. Czytałam recenzję tej książki i myślę, że będzie to ciekawa lektura.

  Edyta

  Mój e-mail: edzia728@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Ustawiam się w kolejce do losowania. Ostatnio miałam książkę w łapkach, ale niestety musiałam ją odłożyć, bo minął czas kupowania książek. Czas prosperity finansowej za nami. A tak na mnie mrugała, tak machała. Słuchałam także kilka razy w Trójce i już mi się podoba. Niestety w pracy nie zawsze jest możność skupienia. A poza tym co książka, to książka:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ach, „Szopko”!
  Jakże cię pragnie me wygłodzone serce książkoholika,
  Wyję jak szczeniak, który patrzy na kość,
  I jak kot patrzę na złośliwie dyndający w powietrzu sznurek, którego nie mogę dosięgnąć.
  Czemuż portfelu świecisz pustkami?

  Dlaczego pragnę dostać powieść Zośki Papużanki? Odpowiedź jest banalna. Uwielbiam czytać książki i odkrywać nowych pisarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Chciałabym otrzymać tą powieść,aby przekazać ją mojej koleżance, żeby uwierzyła,że polska literatura też może być dobra :)
  Pozdrawiam serdecznie!
  hiperbola@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Bo czytałam tylko jedną recenzje na jej temat i była niepochlebna. Chciałabym to skonfrontować osobiście. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ta książka kojarzy mi się z inną cenioną przeze mnie lekturą - "Fastrygą" Grażyny Jagielskiej. Poza tym lubię sagi. I uwielbiam Kraków.

  Pozdrawiam,
  Katarzyna

  manta22@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Dzień dobry, chętnie przejmę pod swoje skrzydła książkę pani Papużanki, a powodów jest kilka, z których najważniejszym wydaje się zanurzenie się w języku. Poza tym - saga. Poza tym - Kraków. Poza tym - groteska. PRL. A skąd o tym wszystkim wiem? A dzięki Trójce i kilku mądrym blogom :) No i co tu dużo mówić - podoba mi się okładka. Szopka z klocków lego, nieudolnie posklejana topornymi gwoździami. Kolorowa, żeby nie było. Równoległe rozpadanie i trzymanie się w kupie. Coś czuję, że w środku musi być niezła zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 21. Chciałabym zgarnąć "Szopkę" bo ostatnio przypadkiem usłyszałam jej fragment w radiowej Trójce, czytany przez Wiktorię Grodeckaję. I zaintrygował mnie. Był to fragment jak jeden z bohaterów przyjeżdża w odwiedziny do rodzinnej wsi z dużego miasta, w którym teraz żyje i pracuje. Spodobał mi się język powieści i jej autentyzm. Od tej pory postanowiłam ją przeczytać.
  Paula, dunaj@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 22. Witam!
  Chciała bym otrzymać tą książkę z przekory. Dlatego, że pewnie nie zwróciła bym na nią uwagi w księgarni.... Teraz myślę, że mogła bym dużo stracić.

  Magda
  magda-wojcicka@o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Baner