czwartek, 19 maja 2011

Spotkanie z Marleną de Blasi


Marlena de Blasi, autorka między innymi "Tysiąca dni w Toskanii" odwiedziła wczoraj katowicki salon empik. Z autorka miałam okazję spotkać się już przy okazji Krakowskich Targów książki i już wtedy zwróciłam uwagę na dużą sympatię z jaką Pani Marlena odnosi się do każdego czytelnika. Z wszystkimi zamieniła kilka słów, pytała o samopoczucie. Pozytywnie.
Ponieważ przyjechała promować swoja najnowszą książkę "Smaki północnej Italii", głównym tematem było jedzenie. Odpowiadała na pytania o inspiracje kulinarne, ulubione przedmioty w kuchni, zielarstwo, kuchnię polską... Chyba zacznę nosić dyktafon, bo nigdy nie jestem w stanie spamiętać wszystkiego o czym rozmawiano... :)
Na spotkaniu zebrał się niemały tłumek, co było dla mnie zaskoczeniem, bo z reguły osób przychodzi niewiele. No i książki jak świeże bułeczki schodziły, nawet moja przyjaciółka się skusiła :)5 komentarzy:

 1. Dobrze że przychodzą czytelnicy na takie spotkania. Cieszę się że mogłaś być na spotkaniu tej autorki. Książki nie czytałem, ale mam ją na liście.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie wróciłam ze spotkania z nią i jestem zachwycona tym podejściem do czytelnika, dla każdego znalazła miłe słowo, cudowna kobieta :). Tyle, że niestety u nas aż tak wielu osób nie było... no trudno, niech żałują ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. zielenieję z zazdrości ot co!

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że ja nigdy się nie załapię na takie spotkania... Muszę wreszcie zainwestować w samochód i być gdzie chcę !
  Zazdroszczę takiej możliwości spotkania z autorką !

  OdpowiedzUsuń

Baner