poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem


12 kwietnia w Chorzowskim Centrum Kultury, o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z Panem Wojciechem Kuczokiem. Wszelkie Informacje na stronie ChCK.


Wojciech Kuczok - pisarz, scenarzysta, speleolog. Laureat nagrody literackiej Nike i Paszportu Polityki w roku 2004. Urodzony w roku 1972 w Chorzowie, gdzie mieszka do dziś.
Autor monodramu „Doktor Haust”, który w wykonaniu Michała Żebrowskiego i reżyserii Magdaleny Piekorz od premiery w styczniu 2005 roku był grany ponad 100 razy w warszawskim Teatrze Studio i gościnnie na wielu innych scenach polskich teatrów.
Od 1992 roku pisarz publikuje swoje wiersze i opowiadania w prasie kulturalnej i literackiej (m.in. „Rzeczpospolita Plus Minus”, „Gazeta Wyborcza - Wysokie Obcasy”, „Dziennik Polska-Europa-Świat”, „Newsweek”, „Respublica Nowa”, „Playboy”, „Twórczość”, „Kresy”, „NaGłos”, „Odra”).
W latach 2000-2004 publikował teksty o kinie w „Tygodniku Powszechnym” i miesięczniku „Kino”. W 2000 roku został laureatem konkursu młodych krytyków filmowych im. Krzysztofa Mętraka. W latach 2004-2005 felietonista sportowy dziennika „Rzeczpospolita”, także felietonista tygodnika „Newsweek” i dziennika „Metropol”. W latach 2007-2008 autor cyklicznych felietonów o kinie w miesięczniku „Zwierciadło”.

5 komentarzy:

 1. O, jak miło. Przed rokiem był w Częstochowie i dobrze to spotkanie wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam na kilku spotkaniach z Panem wojtkiem- warto się wybrać

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że wcześniej nie przeczytałam o tym, bo bym pojechała :(
  Trudno :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie czytałem niczego tego pana. Chyba muszę nadrobić zaległości.

  OdpowiedzUsuń

Baner