niedziela, 2 stycznia 2011

Agnieszka Lingas - Łoniewska "Zakręty losu"


Nie będę ukrywać, że bardzo lubię od czasu do czasu przeczytać sobie romans z wątkami sensacyjnymi, albo jak ktos woli to książkę sensacyjną z wątkiem romansowym. Do tej pory sięgałam z reguły po książki zagranicznych autorek, aż w końcu trafiłam na Agnieszkę Lingas - Łoniewską i po przeczytaniu drugiej książki tej autorki, wiem że sięgnę już po każdą kolejną.

Zakręty losu, to pierwsza część trylogii opisującej losy braci Borowskich, Krzyśka i Łukasza.
Ta część podzielona jest na dwa przedziały czasowe, akcja rozgrywa się w teraźniejszości i 13 lat wcześniej. Nie chce zdradzać za dużo z fabuły, więc napiszę krótko... Kasia Malczak i Krzysiek Borowski spotykają się w nie najlepszym momencie, On jest chłopakiem przyrodniej siostry Kasi, Gośki. Dziewczyny delikatnie mówiąc się nie lubią i Kaśka ani myśli pogarszać sobie sytuacji w nowym domu (tata Kaśki i mama Gośki niedawno się pobrali).
Jednak jak to czasami bywa uczucie jest silniejsze i ostatecznie Kasia i Krzysiek są razem. Niestety prowadzi to wszystko do wielu tragicznych wydarzeń, a jakich? dowiecie się sięgając po książkę... Napiszę tylko jeszcze, że po 13 latach spotkają się na sali sądowej. Ona jest prokuratorem, a on adwokatem... Ona oskarża, a on broni.

Jak już nadmieniałam wyżej, lubię takie książki, dlatego może nie jestem do końca obiektywna. Mnie lektura "Zakrętów losu" odprężyła, nawet nie zauważyłam kiedy dojechałam z Zakopanego do domu :) Bardzo podoba mi się styl pisania autorki - prosty i zrozumiały. Pani Agnieszka pozwala nam poznać myśli obojga bohaterów, dialogi są żywe i ciekawe, no i jestem fanką scen erotycznych, chociaż chwilami jak dla mnie nawet trochę ich za dużo. Czasami musiałam się wręcz zarumienić ;)

Jedyne do czego chciałabym się przyczepić to to, że trochę mi było za mało wątku sensacyjnego:) Niemniej jestem strasznie ciekawa, szczególnie po ostatnim zdaniu i przeczytaniu fragmentu na blogu autorki, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. A jako że podobno kobiety lubią złych chłopców, to chciałabym wiedzieć już zaraz, co się przytrafi jeszcze Łukaszowi.

I słówko o okładce - świetna :)

Polecam i niecierpliwie czekam na kolejną część.

A przy okazji...

22 stycznia 2011 o godz. 16:30 odbędzie się w Empiku w Silesii spotkanie z autorką, która promować będzie właśnie tę książkę. Ja się oczywiście pojawię licząc na dedykację na moim egzemplarzu :)

9 komentarzy:

 1. W takim razie pozdrów ode mnie bardzo serdecznie Agnieszkę ;) Trochę żałuje, że mnie tam nie będzie ale trochę bez sensu jechać przez całą Polskę. Za to spotkania z Poznaniu, czy też Szczecinie już sobie nie podaruję... Nie ma bata ;)) Mam nadzieję, że i mi uda się zdobyć dedykację na egzemplarzu tej książki, bo dwie pozostałe mam już podpisane pięknie.

  A książka naprawdę fantastyczna i zarazem nastrojowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. o ode mnie!!!!!!
  Zazdroszczę Ci jak cholera!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. kupię, wypożyczę hmmm tak czy siak - na pewno przeczytam! :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie twórczością pani Lingas- Łoniewskiej

  OdpowiedzUsuń
 5. Leży na polce i czeka na przeczytanie:) Mam nadzeje, ze bede miala podobne odczucia:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna pozytywna recenzja tej pozycji. Chyba się jednak zdecyduję na zapoznanie się z twórczością pani Agnieszki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawiłaś mnie, możliwe ze przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 8. gorąco polecam wszystkie książki pani Agnieszki, są niesamowite;)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Baner